Este a mezővári kántoréknál

2015. december 16., címkék: fölszállott a páva, kárpátaljai református, mezővári, (mrsz), karácsony 2015, reformátusok lapja

Elrettentő a tévében látni, hogy tíz emberből nyolc nem tudja, mit ünneplünk karácsonykor – vélekedik Kovács Sándor, aki feleségével, Erikával a kárpátaljai Mezővári református gyülekezetének hitoktatója és kántora. Lányukkal, Abigéllel és három fiukkal, Danival, Tamással és Áronnal adventben láttak minket vendégül, hogy arról meséljenek nekünk, hogyan készülnek Krisztus születésének az ünnepére.

Magunkat kell megvédenünk Kárpátalján

2013. április 09., címkék: reformátusok lapja, nagy béla, kárpátaljai református, katasztrófa

Felkészülten várják az árvizet Kárpátalján. A református egyház raktárában csónakok, homokzsákok, szivattyúk, generátorok sorakoznak katonás rendben arra az esetre, ha szükség lenne rájuk. A Kárpátaljai Református Egyház beregszászi vámudvarában azonban több segélyszállítmány vesztegel, mert az ukrán hatóságok nem vámkezelik azt.

Katekéta-lelkipásztori munkatárs szak indult Beregszászon

2011. október 04., címkék: sárospataki teológia (srta), Határon túl, zán fábián sándor, kárpátaljai református, enghy sándor, csomós józsef

Közös képzést indított a Sárospataki Református Teológiai Akadémia és a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola. Az új szakon összesen 39-en kezdik el tanulmányaikat, mindannyian levelező tagozaton.

Családi nap Mezőváriban

2011. augusztus 11., címkék: mezővári, kárpátaljai református, család, Határon túl, családi nap, steinbach józsef

Számos érdekes program várja az érdeklődőket augusztus 20-án. A rendezvény szervezője a Kárpátaljai Református Egyház.

A PC USA missziós munkatársai Magyarországra látogattak

2011. május 18., címkék: kárpátaljai református, amerikai presbiteriánusok (pcusa), magyar református egyház, találkozó

Az Amerikai Presbiteriánus Egyház – Presbyterian Church of USA – 10.000 gyülekezete mintegy 2,5 millió tagot számlál. Világmissziós irodájának munkatársai a napokban Kárpátaljára és Magyarországra látogattak a testvéregyházi kapcsolatok mélyítése és missziós hálózatuk további kiépítése céljából.

Példát mutattak a Mezőváriak

2010. április 23., címkék: Határon túl, Szeretethíd, kárpátaljai református, szeretethíd

A Föld napjához közel nagyon is aktuálissá vált az a program, amit a mezővári református gyülekezet és polgármesteri hivatal közösen indított. A hétvégén – a Magyar Református Szeretetszolgálat Szeretethíd elnevezésű rendezvénysorozatához csatlakozva – falutakarítást szervezetek, melynek során több mint százan mozdultak meg a község tisztaságáért, a környezetvédelemért, Isten teremtett világának megőrzéséért.

Élet és halál – Csendeshét a Béthel központban

2010. január 30., címkék: Határon túl, csendeshét, kárpátaljai református

Az élet és a halál kérdéséről szólt a január 25. és 29. között Kárpátalján, a balazséri Béthel Konferencia-központban megszervezett megyei csendeshét.

Szebbé tették a karácsonyt - kaposvári reformátusok is segítették a kárpátaljai rászorulókat

2009. december 31., címkék: Határon túl, adománygyűjtés, diakónia, kárpátaljai református, zán fábián sándor

A Kárpátaljai Református Egyházkerület Diakóniai Osztálya karácsonyi csomagokkal igyekezett enyhíteni a rászorulók szomorú helyzetén. Az idén is több ezer kárpátaljai szegény ember jutott élelmiszercsomaghoz, ruhaneműhöz. A kezdeményezéshez adománygyűjtés szervezésével a kaposvári reformátusok is csatlakoztak.